11. Bercam ortak Komisyonu bugün Viyana’da düzenleniyor

  • 16 Mart 2018
  • 466 kez görüntülendi.
11. Bercam ortak Komisyonu  bugün Viyana’da düzenleniyor

11.  Bercam ortak Komisyonu bugün Viyana kentinde düzenleniyor.

Bercam 11. ortak Komisyonu, uluslararası işlerden sorumlu İran Dışişleri Bakan yardımcısı Seyid Abbas Irakçı ve  Amerika, Fransa, Rusya, İngiltere, Çin ve Almanya’dan oluşan 5+1  heyeti  ayrıca Avrupa Birliği dış siyaseti sorumlusu yardımcısı Helga Schmid’in katılımıyla Avusturya’nın  başkenti Viyana’da düzenlenecek.

 

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Behram Kasımi Çarşamba günü haftalık basın toplantısında yaptığı açıklamada,  Viyana oturumunda karşı taraf ve özellikle Amerika’nın engelleri,  sabotajları ve ahde vefasızlıklarının ele alınacağını belirtti.

 

İran İslam Cumhuriyeti’nin Londra Büyükelçisi Hamid Baidinejad  da Kiodo haber ajansına verdiği demeçte Amerika  tarafından ” Bercam Anlaşmasının defalarca ihlal edilmesine”  işaretle,  İran’ın bu konudan endişeli olduğunu belirttiği bir ortamda Bercam ortak Komisyonu oturumu Viyana’da düzenleniyor.

 

Bu arada İran  İslam Cumhuriyeti’nin UAEA  daimi temsilcisi ve elçisi Rıza Necefi  geçen Salı günü UAEA  yönetim kurulu oturumunda İran İslam Cumhuriyeti’nin Bercam anlaşmasına bağlı olduğuna işaretle Amerika’nın söz konusu uluslararası anlaşmadaki tüm yükümlülüklerini tamamen ve ön şartsız gerçekleştirmesi gerektiğinin altını çizerek, ”  İran yükümlülüklerinin, tüm tarafların kayıtsız şartsız taahhütlerini sürdürdükleri takdirde devam edeceğini” belirtti./

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.