ABD’nin Kudüs’deki gayri meşru büyükelçiliği onlarca Filistinlinin kanı akıtılarak açıldı

  • 15 Mayıs 2018
  • 550 kez görüntülendi.
ABD’nin Kudüs’deki gayri meşru büyükelçiliği onlarca Filistinlinin kanı akıtılarak açıldı

Amerika’nın Tel Aviv’deki büyükelçiliğini gayri meşru bir şekilde Kudüs’e intikal ettirmesi ve dün bu büyükelçiliğin açılmasıyla 58 Filistinli şehit edildi ve 2700 Filistinli de yaralandı.

Amerikan yönetimi, dün, uluslararası kuruluşlar ve devletlerin  ciddi bir irade ortaya koyamamalarını fırsat bilerek gayri meşru büyükelçiliğini Kudüs’te  açtı.

Aynı zamanda Filistinliler ise  başta Gazze Şeridi sınırları ve Filistin’in diğer bölgelerinde bu girişimi kınamak için protesto gösterileri düzenlediler.

Terör rejimi İsrail güçlerinin gerçek mermilerle  Filistinli göstericilere ateş açmaları sonucu 50’den fazla Filistinli şehit olurken 2700 kadar Filistinli de yaralandı. Yaralılar arasında durumları ağır olanlar da bulunuyor.

Bu arada terör rejimi İsrail güçleri, Gazze Şeridi’ni topçu saldırısına tuttu. Diğer yandan savaş uçaklarının da Gazze’nin bir çok bölgesini  bombaladığı bildiriliyor.

Filistin sağlık bakanı, terör rejiminin cinayetlerinde  çok sayıda şehit ve yaralı olduğunu ve şehit sayısının her saat arttığını bildirdi.

Uluslararası Af Örgütü de, yayınladığı bildiride, Gazze Şeridi’nde olanların Uluslararası kanunların utanç verici bir şekilde  çiğnenmesi olduğunu belirterek, ‘bu açık bir şekilde savaş suçu boyutundadır’ dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.