Abdullahiyan: Amerika, Suriye’ye müdahaleden vazgeçmeli

  • 16 Kasım 2018
  • 586 kez görüntülendi.
Abdullahiyan: Amerika, Suriye’ye müdahaleden vazgeçmeli

İran İslami Şura Meclis Başkanı Uluslararası İşler Özel Yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Amerika’nın Suriye’de müdahale ve kirli oyunlarından vazgeçmesi gerektiğini ve Suriye halkına daha fazla eziyet çektirmemesi gerektiğini söyledi.

Suriye Parlamento heyeti ile görüşen Emir Abdullahiyan o ülke ordusu ve halkının askeri alanda kazandıkları başarıları kutlayarak, Suriyeli avarelerinin yerlerine dönmesi gerektiği zamanın geldiğini söyledi.

Emir Abrullahiyan, ‘’Amerika yeni hilesinde Beşar Esat’ın güçte kalabilmesi şartını İran’ın Suriye’den çıkması olarak belirlemektedir. İran, güvenlik anlaşması çerçevesinde Suriye’de varlığına devam ediyor. Netanyahu yolun sonuna gelmiştir ve Suriye’nin teröristlerle savaşının devamında Golan tepelerinin Siyonistlerin elinden kurtulacağı günler uzak değildir.’’ dedi.

Suriye heyeti başkanı Ragıp El Hüseyni de İran’ın ve özellikle de İran İslam inkılabı rehberinin Suriye’ye verdiği terörizmle mücadeledeki desteğine teşekkür ederek, Suriye halkı ve genç nesillerin İran’ın Suriye’ye desteğini hiçbir zaman unutmayacağını söyledi.

El Hüseyni, Amerika’nın İran aleyhine uyguladığı zalimce ambargolar karşısında İran’ın yanında olduğunu, Amerika’nın iki milleti bir birinden ayıramayacağını ve Suriye’nin direniş cephesinde varlığına devam edeceğini söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.