Ali Laricani: İnkılap millete izzet armağan etti

  • 31 Ocak 2019
  • 942 kez görüntülendi.
Ali Laricani: İnkılap millete izzet armağan etti

İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani, izzet, İslam inkılabının en önemli getirilerinden biri olduğunu belirterek, günümüz dünyasında izzetli yaşamanın bedeli olduğunu vurguladı.

İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani gittiği Doğu Azerbaycan eyaletinin idari konseyinin oturumunda yaptığı konuşmada şöyle dedi: İslam inkılabı zafere kavuştuğu ve İran milleti onurlu ve izzetli bir yaşam sürdürmeye karar verdiği anda İran’la düşmanlıklar başladı ve buna göre İslami İran’a sekiz yıllık bir savaş dayatıldı.

İslami Şura Meclisi Başkanı Laricani şöyle devam etti: Son yıllarda da küresel istikbar nükleer enerjiyi bahane ederek İran milletinin izzetli ve onurlu yaşamını engellemeye ve böylece ülkemize bazı bedelleri dayatmaya çalışıyor.

Dini demokrasi İslam inkılabının önemli ve kalıcı getirilerinden biri olduğunu belirten İslami Şura Meclisi Başkanı Laricani, İran milleti despot ve bağımlı bir rejimi devirerek dini demokrasi temelinde kurulan bir nizama kavuştuklarını ve bugün dünyada bağımsız bir devlet olarak sözlerini söylediklerini vurguladı.

Eski rejimde ülkenin siyasi şartları çok korkunç olduğunu ve tağut rejimi kendine çakma bir kimlik oluşturduğunu, ancak İslam inkılabı tüm bu şartları değiştirdiğini ve İran milletine izzet armağan ettiğini kaydetti.

İslami Şura Meclisi Başkanı Laricani, İran İslam Cumhuriyeti nizamının tüm erkanları halk tarafından seçildiğini ve halkın oyları ülkenin yönetiminde etkili olduğunu belirterek tüm bunlar dini demokrasinin getirileri olduğunu ifade etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.