Ayetullah Eşkzeri: ABD dünyanın en büyük teröristidir

  • 13 Nisan 2019
  • 1.029 kez görüntülendi.
Ayetullah Eşkzeri: ABD dünyanın en büyük teröristidir

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei’nin Suriye temsilcisi Ayetullah Seyyid Ebulfazl Tebatebai Eşkzeri, Amerika devletinin dünyanın çeşitli bölgelerinde işlediği cinayetler bu ülkenin dünyanın en büyük terörist devleti olduğunu ortaya koyduğunu belirtti.

Suriye’nin başkenti Şam’da Cuma namazı hutbelerinde bu konuya temas eden Ayetullah Eşkzeri, Amerika devletinin İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu’nun adını terör örgütleri listesine almasını şiddetle kınadı.

Ayetullah Eşkzeri Amerika devletinin bir ülkenin resmi askeri teşkilatı olan İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu’na karşı aldığı bu kararı illegal ve uluslararası yasalara aykırı bir karar olduğunu belirtti.

Amerika’nın İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu’na öfke duymasının sebebine de işaret eden Ayetullah Eşkzedi, İran milletinin içinden çıkan İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu bölgede Amerika’nın kurduğu ve beslediği terör örgütlerini bozguna uğratarak Washington’un Batı Asya bölgesine yönelik şom politikalarının gerçekleşmesini engellediğini ifade etti.

İslam İnkılabı Lideri Ayetullah Hamanei’nin Suriye temsilcisi Ayetullah Seyyid Ebulfazl Tebatebai Eşkzeri hutbelerin devamında, Amerikalı devlet adamları bu tür kararlarla yeni şeyler kazanacaklarını zannettiklerini, fakat son kırk yılda olduğu gibi hedeflerine ulaşamayacaklarını vurguladı.

Amerika Başkanı Donald Trump 8 Nisan Pazartesi günü bir açıklama yaparak, İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu’nu Amerika’nın terör örgütleri listesine aldığını açıkladı.

İran milli güvenlik yüksek konseyi İMGYK da bir açıklama yaparak Trump’ın kararını illegal ve tehlikeli bir adım niteledi. İMGYK açıklamada, İran İslam Cumhuriyeti Batı Asya bölgesinde terör örgütlerinin hamisi olan Amerika’nın bölgedeki tüm askeri birliklerini ve bu birliklere bağlı güçleri “terör örgütü” ilan ettiğini vurguladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.