Ayetullah Laricani: Irak’ın parçalanması, Siyonist rejimin projesidir

  • 10 Ekim 2017
  • 537 kez görüntülendi.
Ayetullah Laricani: Irak’ın parçalanması, Siyonist rejimin projesidir

İran Yargı Erki Başkanı; Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin düzenlediği ayrılık referandumunu, Siyonist rejim başta olmak üzere istilacıların bölgeyi meşgul etmek için yeni bir komplosu olduğunu belirtti.

İran İslam Cumhuriyeti Yargı Erki Başkanı Ayetullah Sadık Amuli Laricani bugün Yargı yetkililerinin katılımıyla düzenlenen oturumda yaptığı açıklamada; İslam ülkelerini parçalama politikasının, İslam hükümetlerini zayıflatmak ve İslam milletleri için uzun süreli çatışma çıkarmak için Siyonist rejimin politikası olduğunu, bugün Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin bu politikaya uyduğunu esefle dile getirdi.

İran Yargı Erki Başkanı; İran İslam Cumhuriyeti’nin bu bağlamda her türlü bölünmeye karşı olduğunu ve IKBY yetkililerinin ayrılma doğrultusunda başarılı olmayacağını kaydetti.

Ayetullah Laricani ayrıca, bölgede direniş cephesinin zaferlerinden dolayı mutlu olduğunu belirterek, terör örgütü IŞİD ve tekfirci akımın, yolun sonuna geldiğini, Irak ve Suriye halkı ve silahlı güçlerinin gayreti ve İran’ın desteğiyle, bu terörist akımın işinin bitmek üzere olduğunu vurguladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.