Bahreyn Halkının Şanlı Direnişi Sürüyor

  • 24 Ekim 2017
  • 780 kez görüntülendi.
Bahreyn Halkının Şanlı Direnişi Sürüyor

Bahreyn halkı dün akşam saatlerinde başkent Maname’de gösteri düzenleyerek, Alı Halife rejiminin sindirme girişimi ve şiddetin devam etmesini protesto ettiler.

Press TV’nin bildirdiğine göre bu gösterilere katılanlar Bahreynli din alimlerine yönelik tutuklama ve sindirme eylemlerine son verilmesini, ülkenin önde gelen din alimi Şeyh İsa Kasım’ın ikametgahı çevresindeki abluka eyleminin sonlandırılmasını ve siyasi tüm tutukluların serbest bırakılmasını istediler.

Alı Halife rejimi güçlerinin göz yaşartıcı gazlar ve joplarla şiddete baş vurarak bu gösterileri sindirmeye çalıştılar.

Bahreyn 14 Şubat 2011 tarihinde halkın yönetime karşı kıyam ve inkılabına sahne olmuş ve o tarihten şimdiye kadar devam etmekte. Halk ülkede adalet ve özgürlüğün sağlanmasını, halkın kendi yönetimini seçme yetkisine sahip olmasını istemekte.

Şubat 2011 tarihinde Bahreyn devriminin başladığı tarihten şimdiye kadar 15 bin kişinin tutuklanarak hapse atıldığını ve tutukluların çok kötü koşullar altında bulunduklarını bildirdi.

Bahreyn İnsan Hakları Barış Kurumu Başkanı, cezaevlerinde tutukluların durumunun her geçen gün daha da kötüleştiğini bildirerek dünya topluluğundan Bahreyn’de tutukluların yardımına koşmalarını istedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.