Behram Kasımi: Teröristler kötü hedeflerine ulaşmayacaklar

  • 04 Şubat 2019
  • 1.289 kez görüntülendi.
Behram Kasımi: Teröristler kötü hedeflerine ulaşmayacaklar

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi, Irak’ın Beled kentinde İranlı ziyaretçileri taşıyan otobüse düzenlenen terör saldırısını şiddetle kınadı.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi, Irak’ın Selahaddin vilayetindeki Balad kentinde İranlı ziyaretçileri taşıyan otobüse düzenlenen terör saldırısını “vahşice ve insanlık dışı bir eylem” olduğunu belirterek, şiddetle kınadı.

Dışişleri Bakanlığı ve İran’ın Bağdat Büyükelçisinin bu olayı yakından takip edeceğini belirten Kasımi, şu açıklamalarda bulundu:

“Irak’ta büyük hezimete uğrayan terörist örgütleri hala kuruntu içinde oldukları için bu tür insanlık dışı suçları işleyerek, İran ve Irak halkları arasındaki bağları ve birliği zedelemeye çalışıyorlar. Onlar kötü amaçlarına asla ulaşmayacak. Böylesi elim olaylar iki halkın terör kalıntılarının ortadan kaldırma konusundaki kararlılığını güçlendirecektir.”
Dün akşam Irak’ın kuzeyindeki Selaheddin vilayetinde İranlı ziyaretçileri taşıyan otobüse düzenlenen terör saldırısında bir kişi şehit olurken, 9 kişi de yaralandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.