Cezaevinden Çıkan Filistinli Gençler: Ağır İşkencelere Maruz Kaldık

  • 01 Aralık 2018
  • 565 kez görüntülendi.
Cezaevinden Çıkan Filistinli Gençler: Ağır İşkencelere Maruz Kaldık

Siyonist işgal güçleri üç yıllık hapis hayatından sonra Şadi Ferrah ve Ahmed Ez-Za’teri (15) isimli Filistinli gençleri serbest bıraktı.

Serbest kaldıktan sonra Ramallah şehrinde merhum Filistinli lider Yasir Arafat’ın mezarı başında basın toplantısı düzenleyen Ferrah ve Ez-Za’teri, tutuklandıkları ilk günden salıverildikleri güne kadar gördükleri muameleyi anlatarak, işgal güçlerinin kendilerini defalarca yakınlarını tutuklamakla tehdit ettiklerini söylediler.

Şadi Ferrah, işgal rejimi zindanlarında bulunan özellikle çocuk esirlerin yaşadıkları psikolojik baskı, çöküntü ve aileden uzak yaşama sıkıntısına dikkat çekti.

Sorgu yapan Siyonistlerin çocukları korkutmak ve sindirmek için bağırıp çağırdıklarını, küfürler ettiklerini, halüsinasyona neden olan ilaçları almaya zorladıklarını vurgulayan Ferrah “sorgucular sorgu sırasında olup bitenleri kontrol etmek için kullanılan kameraları kapatıp soruları öyle soruyorlardı. Onların istemedikleri cevaplar verdiğimizde ise üzerimize çullanıp dayak atıyorlardı” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.