Çinli Amiral: Güney Çin denizinde ABD’nin uçak gemisi taşıyıcısını batırabiliriz

  • 02 Ocak 2019
  • 1.366 kez görüntülendi.
Çinli Amiral: Güney Çin denizinde ABD’nin uçak gemisi taşıyıcısını batırabiliriz

Çinli Amiral Lou Yuan, ABD ile Güney Çin denizindeki anlaşmazlığa Çin´in iki Amerikan uçak gemisi taşıyıcısını batırarak son verebileceğini ancak bunun 10 bin kişinin ölümüne mal olabileceği uyarısını yaptı.

Tayvan Haber Ajansı´nın aktardığı habere göre, Askeri Bilimler Çin Akademisi direktörü Tuğamiral Lou Yuan, Çin´in Shenzhen kentinde düzenlenen üst düzey askeri zirvesinde yaptığı konuşma yaptı.

Yuan konuşmasında, Çin´in bir Amerikan uçak gemisi taşıyıcısını batırmasının uçak gemisinde görevli 5 bin kişinin ölümüne yol açabileceğini; ikisinin batırılması durumunda ise bu sayının 10 bine çıkabileceğini söyledi.

Çinli Amiral ABD´nin en büyük korkusunun zayiat vermek olduğunu da ekledi.

Avustralya´da yayın yapan news.com.au haber sitesinin aktardığı haberde Çinli Amiral ABD´nin en büyük korkusunun zayiat vermek olduğunu da vurgulayarak `´Amerika´nın nasıl korktuğunu göreceğiniz´´ ifadelerini kullandı.

Amiral Yuan, konuşmasında ABD´nin beş suistimale açık olduğunu bunların da ‘ordu, para, yetenek, seçim sistemi ve düşman korkusu’ olduğunu savundu. Yuan ayrıca, Çin´in gücünü düşmanının bu eksikliklerine saldırarak kullanması gerektiğini belirtti.

Yuan şunları söyledi: “ABD´nin donanması Tayvan´da durmayı cüret ederse Çin Halk Cumhuriyeti ordusu ulusal birliğini desteklemek için adayı işgal eder”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.