Dünya Mustazafları Rehberi: Türbe Savunucuları olmasaydı, Erbain Yürüyüşü de olmazdı

  • 25 Ekim 2018
  • 860 kez görüntülendi.
Dünya Mustazafları Rehberi: Türbe Savunucuları olmasaydı, Erbain Yürüyüşü de olmazdı

Dünya Mustazafları Rehberi İmam Ayetullah Hamanesi 22 ekim pazar günü Türbe Savunucularından olan bir grup şehit ailesiyle yaptığı görüşmede, “Türbe Savunucuları olmasaydı, Erbain Yürüyüşü de olmazdı” ifadelerini kullandı.

İslam İnkılabı Rehberi bu görüşmede, Kutsal Türbe Savunucuları şehitlerinin gösterdikleri cesaretler ile fedakarlıklarını takdir ederek,  şehit ailelerine hitaben, “Eğer bazılarının (şehitler) o topraklardaki fedakarlıkları olmasaydı , bugün Hz. İmam Hüseyin (s.a) sevgisi dünya çapında bu kadar yayılmazdı. Abbâsîler döneminde bazıları Hz. İmam Hüseyin’in (s.a) kutsal türbesi için hayatlarını feda ederek ilk temeli attılar. Sizin evlatlarınız da böyle… Eğer bunların fedakarlıkları ve çabaları olmasaydı, düşmanlar İmam Hüseyin’in (s.a) kutsal türbesine bile yaklaşabilirdi.” ifadelerini kullandı.

Ayetullah Hamanei muhtelif ülkelerden insanların Hüseyni -as- Erbain Yürüyüşü’ne katıldıklarına dikkat işaretle, Türbe Savunucularının düşmanların belasını İslam ve Müslümanlar’ın üzerinden uzaklaştırarak, bu gençlerin büyük bir iş yaptıklarını ve inşallah çok uzak olmayan gelecekte, bunun bereketlerini İslam dünyasının göreceğini vurguladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.