Et-Tıybi ve Bereke: Yahudi Devleti Yasasına Teslim Olmayacağız

  • 01 Ekim 2018
  • 1.459 kez görüntülendi.
Et-Tıybi ve Bereke: Yahudi Devleti Yasasına Teslim Olmayacağız

Filistinli politikacılar, insan hakları savunucuları ve hukukçular, dün (30 Eylül Pazar) Kudüs’te düzenlenen panelde, “Yahudi devleti” yasasına karşı uluslararası kamuoyunda gündem oluşturmak için çalışılması gerektiğini söyledi.
Panelde ayrıca “Yahudi devleti” yasasına ve işgal rejiminin ırkçı politikaları ile kararlarına karşı hukuki yollara başvurma çağrısı yapıldı.
Kudüs Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin düzenlediği “Yahudi Devleti Yasası ve Filistin Milli Hakları İçin Oluşturduğu Tehlikeler” başlıklı panele katılan konuşmacılar, “Yahudi devleti” yasasını protesto için bugün düzenlenecek etkinliğin desteklenmesini istedi.
1948’de işgal edilen topraklardaki Arap İzleme Komitesi ile Batı Yaka ve Gazze Şeridi’ndeki milli ve İslami gruplar, ırkçı “Yahudi devleti” yasasını protesto için bugün genel grev çağrısında bulundu.
Ortak Arap Listesi Kudüs Komitesi Başkanı Ahmed Et-Tıybi, panelde yaptığı konuşmada, İsrail’in Filistin varlığını silme çabalarına rağmen mücadelelerini sürdüreceklerini ve emrivakiye teslim olmayacaklarını söyledi.
Arap Takip Komitesi Başkanı Muhammed Bereke ise konuşmasında, “Yahudi devleti” yasasının Filistinlileri tarihin ve coğrafyanın dışına sürme girişimi olduğunu ifade etti.
Kudüs Üniversitesi öğretim görevlilerinden uluslararası hukuk profesörü Dırğam Seyf de konuşmasında “Yahudi devleti” yasasının Filistinliler aleyhinde daha başka ırkçı yasalar çıkarılmasına imkan verdine dikkat çekti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.