Ez-Zehhar: Dönüş Yürüyüşleri Gazze’ye Karşı Planlanan Cehennemi Bir Planı Bozdu ​

  • 05 Ekim 2018
  • 846 kez görüntülendi.
Ez-Zehhar: Dönüş Yürüyüşleri Gazze’ye Karşı Planlanan Cehennemi Bir Planı Bozdu ​

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyesi Mahmut Ez-Zehhar, Büyük Dönüş Yürüyüşlerine iştirak edip 1948’de işgal edilmiş Filistin topraklarına yürüyen Gazze halkının Gazze’ye yönelik cehennemi bir planı bozduğunu söyledi.

Ez-Zehhar “kirli plana göre memur maaşları tamamıyla kesilecek, Gazze’ye ilaç ve sağlık malzemelerinin girişi engellenecek, eğitim ve tarım sektörlerine gereken malzemelerin geçişi de engellenecekti. Bütün bunlar Yüzyılın Anlaşması’nın hayata geçirilmesi için ön adımlardı” dedi.

Hamas’ın önde gelen liderlerinde Ez-Zehhar açıklamasında bu uygulamaların temelde Gazze halkının direniş programından vazgeçmesini ve direnişe karşı ayaklanmasını sağlamayı hedeflediğini belirterek, “ancak sonuç olarak Allah’ın iradesi Gazze halkı ve yürüyüşlere katılan insanların eliyle gerçekleşti. Halk bütün gücüyle sınırda işgale karşı direnmek için yollara çıktı” dedi.

Ez-Zehhar ayrıca, ABD Başkanı Donald Trump’ın yolunu takip eden, işgalciyle onun piyon ve yardımcılarıyla Filistin halkına karşı komplo kuranlara çıkarı için yardım edenlerin de hezimetin bir parçası olacaklarını kaydetti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.