Ez-Zuabi: İsrail’in Etnik Temizlik Planı Tüm Filistinlileri Kapsıyor

  • 22 Ekim 2018
  • 1.010 kez görüntülendi.
Ez-Zuabi: İsrail’in Etnik Temizlik Planı Tüm Filistinlileri Kapsıyor

İşgal rejiminin yasal yerleşim alanı kabul etmeyerek defalarca yıktığı El-Arakib köyüne destek için dün (21 Ekim Pazar) düzenlenen haftalık gösteriye 1948’de işgal edilen Filistin topraklarındaki beldelerden ve En-Nakab bölgesi sakinlerinden çok sayıda kişi katıldı.
Lehavim Kavşağı’nda gerçekleştirilen gösteri, En-Nakab Arapları Yönlendirme Komitesi’nin çağrısıyla gerçekleştirildi.
Dünkü protesto gösterisinin işgal güçlerinin El-Arakib köyünü ilk kez yıktığı 2010 yılından bu yana gerçekleştirilen 421’inci gösteri olduğu belirtildi.
İşgal yönetimi En-Nakab bölgesinde yer alan El-Arakib köyünü sonuncusu 2 Ekim’de olmak üzere 134 kez yıktı.
İşgal mahkemesinin El-Arakib köyünün önde gelen isimlerinden Sayyah Et-Turi’ye 10 ay hapis ve 36 bin şikel para cezası vermesinin ardından düzenlenen protesto gösterisinin “Şeyh Sayyah Et-Turi’ye destek” sloganıyla gerçekleştirildiği kaydedildi.
Gösteriye katılan Hanin Ez-Zuabi, İsrail’in etnik temizlik planının tüm Filistinlileri kapsadığını belirterek, direniş projesiyle işgalcileri şaşırtmaları gerektiğini söyledi.
Ez-Zuabi, insanların topraklarını terk etmemek için gösterdiği kararlarının silahları olduğunu ifade ederek, zaferin formülünün “Ya ölürüz ya da topraklarımızı terk etmeyiz” olduğunu belirtti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.