Filistinli Gençlerin Sınırın Diğer Yanına Gönderdiği Uçurtma Yangına Yol Açtı ​

  • 08 Mayıs 2018
  • 789 kez görüntülendi.
Filistinli Gençlerin Sınırın Diğer Yanına Gönderdiği Uçurtma Yangına Yol Açtı ​

Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Cibaliya beldesinin doğusunda Yahudi yerleşimcilere ait çalılıklarda çıkan yangının buğday tarlalarında büyük maddi hasara yol açtığı ifade edildi.

Görgü tanıkları, Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Cibaliya’nın doğusundan atılan ve kuyruğuna yanıcı madde bağlanan büyük bir uçurtmanın sınırın diğer yanındaki İsraillilere ait tarlalarda bulunan çalılıklara düştüğünü ve büyük bir yangın çıktığını söyledi.

30 Mart’ta başlayan ve Gazze Şeridi’nin doğu sınırlarına yakın yerlerde yapılan Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterileri devam ederken, Filistinli gençler yaptıkları uçurtmaları kuyruğuna yanıcı madde bağlayarak sınırın diğer yanına gönderiyor.

Filistinli gençlerin basit araç ve gereçlerle çok ucuza mal ettikleri uçurtmalar, işgalcilere ait arazilerde çıkardıkları yangınlarla işgalcilerin büyük maddi kayıplara uğramasına yol açıyor.

İşgal yönetimi sınır bölgesinde uçurulan ve yangın çıkaran uçurtmalardan daha çok hasara sebep olmasından korkarken işgalcilerin duydukları endişe yetkililerinin açıklamalarına da yansıyor.

İşgal güçleri sınıra yakın bölgede barışçıl bir şekilde gösteri yapan Filistinlilere ateş açarken kuyruğuna yanıcı madde bağlanarak sınırın diğer yanına gönderilen uçurtmalara çare bulamıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.