General Pakpur: Teröristlerden ağır intikam alınacak

  • 14 Şubat 2019
  • 1.049 kez görüntülendi.
General Pakpur: Teröristlerden ağır intikam alınacak

İran Devrim Muhafızları Ordusu Kara Kuvvetleri Komutanı General Muhammed Pakpur, Haş-Zahidan otoyolunda Devrim Muhafızları personelini taşıyan otobüse saldırıyı düzenleyenler ve elebaşılarının ağır şekilde cezalandırılacaklarını belirtti.

Dün akşam saatlerinde Sistan ve Belucistan’da Haş-Zahidan otoyolu üzerinde düzenlenen hain saldırı sonucu 27 devrim muhafızı şehit olurken 13 muhafız da yaralandı.

Ceyş Ül Zulüm adlı terör örgütü saldırıyı üstlendi.

Devrim Muhafızları Ordusu Kara Kuvvetleri Komutanı bu saldırı hakkında yaptığı açıklamada, yaklaşık 20 yıldır, Pakistan kaynaklı terör saldırılarının İran topraklarına yönelik yapıldığını hatırlatarak, “Pakistan’da teröristlerle mücadele için bir irade olsaydı, bugün teröristlerin nesli yok olurdu.” ifadesini kullandı.

İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani de, Haş–Zahidan otoyolu üzerinde Devrim Muhafızları personelini taşıyan servis otobüsüne düzenlenen hain terör saldırısını kınayarak, bu saldırı İran milletinin düşmanlarının acımasızlığı ve caniliğinin doruk noktası olduğunu belirtti.

Savunma Bakanı General Emir Hatemi de, İran Silahlı Kuvvetleri’nin teröristler ve destekçilerinden ağır intikam alınacağını belirtti.

İçişleri Bakanı Abdurrıza Rahmani Fazli de bir grup Devrim Muhafızı’nın şehit olması dolaysıyla yayınladığı mesajında, Amerika yöneticilerinin Siyonist rejim ile beraber, bölgede istikrarsızlık ve anlaşmazlığı yaymaya çalıştığını belirterek, Varşova konferansı ile Zahidan’daki hain saldırının aynı güne denk gelmesinin Amerika yöneticilerinin uluslararası kurallar ve insan haklarına hiç inanmadıklarını gösterdiğini belirtti.

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakan Yardımcısı Seyyid Abbas Irakçi de hain terör saldırısını kınayarak, ‘’Terörizmin destekçileri şu an Varşova Konferansında, Ortadoğu bölgesinde terörizmle mücadele iddiası ile bulunmaktalar. Bunlar Varşova’da terörizme desteği durduracaklarını taahhüt edebilirler mi? ‘’ diye sordu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.