General Rızai: İran-Pakistan işbirliği teröristleri yok eder

  • 21 Şubat 2019
  • 785 kez görüntülendi.
General Rızai: İran-Pakistan işbirliği teröristleri yok eder

İran emniyet müdürlüğü sınır güçleri komutanı tuğgeneral Kasım Rızai, “İran ve Pakistan’ın ortak sınırları koruma konusundaki işbirliği, düşmanın sınır bölgelerini güvensiz hale getirmedeki komplolarını bozacaktır’ dedi.

Rızai, İRNA’ya verdiği röportajda, İran ve Pakistan’ın iyi ilişkiler içinde olduğunu ve Pakistan’ın teröristlerle mücadele için ciddi ve kararlı olması gerektiğini söyledi.

General Rızai, teröristlerin İran’ın Pakistan sınırında konuşlandırıldığını, “Yaylaların ve sınır vadilerinin durumu göz önüne alındığında, bazı teröristler sınıra nüfuz ettiğini ve İran’a girebildiklerine’ dikkat çekti.

İran İçişleri Bakan Yardımcısı Hüseyin Zülfikari de, İran’ın güneydoğusundaki Haş-Zahidan anayolu üzerinde yaşanan terör saldırısıyla ilgili açıklamalarda bulunarak, “Pakistan’ın teröristlere karşı çıkma girişimleri beklentilerimizi karşılamamaktadır.” dedi.

“Pakistanlı yetkililer her zaman böyle olaylar meydana geldiğinde teröristlerle karşı harekete geçeceklerini söylüyorlar.” ifadesini kullanan Zülfikari, İran’ın beklentilerine göre Pakistan tarafınca gerekli eylemlerin yapılmadığını kaydetti.

Öğrenci Haber Ajansı’na (ISNA) konuşan Hüseyin Zülfikari, teröristlere karşı Pakistan tarafından askeri operasyon yapılıp yapılmadığı konusunda, “Şimdiye kadar, belirli bir operasyon yapıldığına dair herhangi bir bilgiye sahip değiliz.” diye konuştu.

Bilindiği gibi 13 Şubat’ta, İran’ın  Sistan ve Belucistan eyaletinde İran sınır muhafızlarını taşıyan otobüse düzenlenen saldırıda 27 asker şehit olmuş ve 13’ü de yaralanmıştı.

Saldırıyı terörist grup Ceyşül Zülüm üstlenmişti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.