General Süleymani: İran İslam Cumhuriyetinin Gücü Halka Dayalıdır

  • 28 Eylül 2017
  • 500 kez görüntülendi.
General Süleymani: İran İslam Cumhuriyetinin Gücü Halka Dayalıdır

İslam İnkılabı Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Tümgeneral Kasım Süleymani, İran İslam Cumhuriyetinin gücünün dini, manevi, halkçı ve yerel olduğunu bildirdi.

İRİB haber Ajansının bildirdiğine göre dün İsfahan kentinde Hz. İmam Hüseyin ve Kerbela şehitleri için düzenlenen bir yas merasiminde konuşan İslam İnkılabı Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Tümgeneral Kasım Süleymani, İran İslam cumhuriyetinin iktidar ve gücünün artık tescillendiğini ve düşmanların, bu gücün sömürgeci ve sultacı bir güç olmadığını henüz kavrayamadıklarını bildirdi.

İran İslam Cumhuriyetinin gücünün yüreklerde olduğunu ve düşman’ın İran’la karşı karşıya gelme cesaretine sahip olamadığını belirten general Süleymani, bugün bölgede Ehli Sünnet kardeşlerin kendi en iyi ve yakın hami ve destekçilerinin İran İslam Cumhuriyeti olduğunu kabul ettiklerini ve tüm İslam dünyasının bu güce dayalı olduğunu bildirdi.

İslam İnkılabı Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Tümgeneral Kasım Süleymani ayrıca Harem savunucusu şehitlerinden şehit Muhsin Hoceci’yi de saygıyla anarak, Şehid Hoceci’nin Aşura olayından bir örnek olduğunu bildirdi.

Muhsin Hoceci, 9 Ağustos 2017 tarihinde Irak-Suriye sınırında çıkan çatışma sonucu IŞİD teröristlerince esir alındıktan sonra hunharca şehid edilmiş ve bugün başkente Tahran’da en üst düzeyde yetkililerin katılımıyla teşyii töreni düzenlenmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.