Halid Meşal: Gazze’nin Direnişte Özel Bir Yeri Var

  • 05 Aralık 2018
  • 645 kez görüntülendi.
Halid Meşal: Gazze’nin Direnişte Özel Bir Yeri Var

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi eski başkanı Halid Meşal, işgal altındaki halklar için direnişin insani, siyasi, hukuki ve dini bir hak olduğunu söyledi.

Meşal, Gazze’deki İslam Üniversitesi’nin Salı günü düzenlediği “Direniş ve Siyaset Arasında” konulu panele video konferans yoluyla katıldı.

Gazze’nin direnişiyle ve fedakarlıklarıyla özel bir yerinin olduğunu kaydeden Meşal, güç dengelerinin orantısızlığına rağmen direnişin işgal güçleriyle başa baş mücadele ettiğini söyledi.

Gazze’nin iki önemli adım attığını ifade eden Meşal, bu adımların “yangın çıkarıcı balonlar” ve “Büyük Dönüş Yürüyüşü” olduğunu, bu çabaların ablukanın kırılmasına yol açması için uğraşıldığını bildirdi.

Meşal, Hamas’ın halk direnişi hareketi olduğunu ve silahını bırakmayacağını ifade etti.

Direniş olmadan hakların geri alınamayacağına ve vatanların özgürlüğe kavuşturulamayacağına dikkat çeken Meşal, “Biz toprakları işgal altında bir halkız ve direniş stratejik seçeneğimiz” dedi.

İsrail’in daima direnişin darbeleri karşısında geri adım attığını belirten Meşal, işgalcileri Batı Yaka ve Kudüs’ten çekilmeye mecbur bırakmak gerektiğini kaydetti.

Meşal, Batı Yaka’da direnişin elinin kolunun bağlı olduğuna dikkat çekerek, direnişin geçmişte olduğu gibi esirleri özgürlüğe kavuşturacağına inandıklarını söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.