Halkın Tepkisinden Çekinen Almanya Başbakanı Merkel, Suud Rejimini Göstermelik Olarak Tehdit Etti

  • 26 Ekim 2018
  • 957 kez görüntülendi.
Halkın Tepkisinden Çekinen Almanya Başbakanı Merkel, Suud Rejimini Göstermelik Olarak Tehdit Etti

Almanya Başbakanı Angela Merkel’in, gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesine ilişkin, Suudi Arabistan kralı ile yaptığı telefon görüşmede Selman bin Abdulaziz’a hızlı, şeffaf ve inandırıcı bir aydınlatmayı sağlama çağrısında bulunduğu bildirildi.

Sputnik’in bildirdiğine göre Almanya Federal Basın ve Enformasyon Dairesinden yapılan açıklamada, Başbakan Merkel’in, dün Suudi Arabistan Kralı Selman Bin Abdulaziz ile telefonda görüştüğü belirtildi.
Merkel’in, görüşmede, gazeteci Kaşıkçı’nın İstanbul’daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğunda öldürülmesini sert bir şekilde kınadığı ifade edilen açıklamada, olayın tam olarak nasıl cereyan ettiğinin acilen aydınlatılması gerektiğini de vurguladığı aktarıldı.
Merkel’in tüm sorumluların hesap vermesi gerektiğinin altını çizdiği belirtilen açıklamada, olayla ilgili devam eden gelişmeler ışığında, Almanya’nın uluslararası partnerlerle uygun tedbirler almaya hazır olduğu vurgulandı.
Açıklamada ayrıca, Merkel’in görüşmede, Yemen’deki son derece endişe verici insani durumu da ele aldığı ve Suudi Arabistan’dan insani yardım girişini kolaylaştırmak için elinden geleni yapmasını istediği kaydedildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.