Hama Kırsalında Teröristler Ağır Kayıplara Uğratıldı

  • 25 Mayıs 2018
  • 732 kez görüntülendi.
Hama Kırsalında Teröristler Ağır Kayıplara Uğratıldı

Suriye topraklarının her karışını terör ve destekçilerinden kurtarıp halkın güvenliği ve ulusal bütünlüğü savunma kararlığında ordu birliklerinin Hama kırsalında teröristler beşeri ve ekipman açısından büyük kayıplara uğrattı.

Askeri bir kaynak ordu birliklerinin il kırsalının kuzeybatısı Mharde Bölgesinde yer alan Zellakiyet Köyü ekseninde askeri mevkilere saldırmaya çalışan teröristlerle şiddetli çatışmalara girdiklerini belirtti. Çatışmalarda aralarında tehlikeli isimlerin bulunduğu çok sayıda teröristin ölü yaralı düşürüldüklerini kaydeden kaynak; kullandıkları araç ve cephanenin de etkisiz hale getirildiklerini aktardı.

Askeri kaynak şiddetli çatışmalara eş zamanlı olarak ordu birliklerinin teröristlerin hareket ve destek hatlarını yoğun ateşe tuttuklarına dikkat çekerken, ağır kayıpları ardından saldırganların arkalarında çok sayıda ceset bırakıp kaçtıklarını ifade etti.

Hama kırsalının kuzeyinde Türkiye rejimine tabi olarak faaliyet gösteren Türkistan İslami Partisi, Ceyşul İzze, Nusra Cephesi ve daha başka isimler altında radikal terör örgütleri yer alıp civarda bulunan masum vatandaşlar ve yerleşim alanlarına gaddar saldırılarda bulunmaktalar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.