Hamas: Abbas’ın Netanyahu ile görüşmesi sonuçsuz kalacaktır

  • 28 Şubat 2019
  • 907 kez görüntülendi.
Hamas: Abbas’ın Netanyahu ile görüşmesi sonuçsuz kalacaktır

Filistin İslami Direniş hareketi Hamas sözcüsü Hazım Kasım, Özerk Teşkilat’ın Mahmut Abbas’ın Siyonist rejim başbakanı Netanyahu ile görüşmesini kabul ettiğini duyurması, Özerk Teşkilatın söz konusu görüşmelerin Filistin halkının lehine olacağı yönündeki kuruntularının devamı olduğunu söyledi.

Filistin Özerk Teşkilatı başkanı Mahmut Abbas, Çarşamba günü, Siyonist rejim başbakanı Benyamin Netanyahu ve Rusya cumhurbaşkanı Vladimir Putin ile üçlü görüşmeye katılmaya hazır olduğunu bildirdi.

İRNA’nın Filistin Enformasyon Merkezi’nden naklen bildirdiğine göre Özerk Teşkilat sözcüsü Hazım Kasım yayınladığı yazılı açıklamada, “Özerk Teşkilat ve Fetih hareketi liderleri Siyonist rejimin tecavüzlerine karşı koymak isteseydi, bir an evvel Ulusal Vahdetin tahakkuk bulması ve ulusal barışın sağlanması yönünde gerekli zeminleri hazırlar ve Gazze’ye karşı cezalandırmalara ve Filistinlilerin tek taraflı kararlarına son vermiş olurdu”diye kaydetti.

Mahmut Abbas’ın Netanyahu ile görüşmeye hazır olduğunu bildirmesi, mali yolsuzluklarından dolayı Netanyahu hakkında karar verilmesi ihtimali’nin Netanyahu’nun Moskova ziyaretini yarım bırakmasına neden olduğu bir sırada dikkat çekiyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.