Hamas, ABD’nin Aruri’yi Terör Listesine Alması Liderleri Hedef Almanın Bir Parçasıdır

  • 16 Kasım 2018
  • 966 kez görüntülendi.
Hamas, ABD’nin Aruri’yi Terör Listesine Alması Liderleri Hedef Almanın Bir Parçasıdır

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyesi Husam Bedran, hareketin Başkan Yardımcısı Şeyh Salih Aruri’nin ABD tarafından terör listesine almasının, Filistin liderlerini hedef almanın bir parçası olduğunu söyledi.

Bedran yaptığı açıklamada, ABD’nin Filistin liderlerine yönelik aldığı bu kararların onun tamamıyla İsrail’e taraf olduğunun göstergesi olduğunu ifade etti.

Bedran, Salih Aruri’nin bir Filistin lideri olduğunu, onun bulunduğu makamın Hamas liderliğini aştığını hatırlatarak, “ABD’nin Aruri’yi terör listesine alması bizim hak sahibi olduğumuz gerçeğini değiştirmez ve işgale karşı direniş hakkımızı engellemez” dedi.

ABD idaresi, Hamas lideri Şeyh Salih Aruri’nin terör listesine alındığını duyurarak, yerini gösterecek veya onunla ilgili bilgi verecek kişilere 5 milyon dolar ödül verileceğini ifade etti.

Diğer taraftan Lübnan’da faaliyet gösteren Cemaatu’l-İslamiyye ABD’nin Aruri’yi terör listesine alma kararını kınadı.

Konuyla ilgili açıklama yapan cemaatin Siyasi Ofisi Başkanı Bessam Hamud, İsrail’in Amerika silahlarıyla Gazze’de kadın çocuk demeden katliam yaptığı bir sırada ABD’nin direniş liderlerinden birini terör listesine alması onun zalimliğini ve körlüğünü yansıttığını belirterek, bunun İsrail ve terörüne destek verdiğinin de açık mesajı olduğunu söyledi.

Amerika’nın Aruri’yi terör listesine almasının garipsenmediğini hatırlatan Hamud, bunun Aruri’nin direnişle geçen siciline bir şeref madalyası olarak geçeceğini ifade etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.