Hamas: Filistin Halkı Direnişe Güveniyor

  • 24 Kasım 2018
  • 602 kez görüntülendi.
Hamas: Filistin Halkı Direnişe Güveniyor

İslami Direniş Hareketi (Hamas) sözcüsü Hazım Kasım, Filistin halkının Dönüş ve Kuşatmayı Kırma Yürüyüşlerine ısrarla katılım göstermesinin bu halkın, başta kuşatmayı kırmak üzere yürüyüşlerin hedeflerini gerçekleştirmek için güçlü bir irade ve azme sahip olduğunu gösterdiğini söyledi.

Hamas sözcüsü Kasım yaptığı açıklamada “Filistin halkı her defasında işgale karşı koymaya, onun planlarını ve hesaplarını bozmaya; bütün haklarını geri almaya kadir olduğunu gösterdi. Direniş güçlerinin son operasyonda gösterdiği başarı ise halkın güvenini daha da güçlendirdi” dedi.

Kasım “halkın “Direniş bizi birleştiriyor ve zafer kazanıyor” sloganıyla yapılan gösterilere yoğun ilgi gösterip katılım göstermesi, direniş tercihinin Filistin halkını özgürlük ve dönüş hedeflerinde birleştirebilecek güce sahip olduğunu gösterdi” ifadesini kullandı.

İşgal güçlerinin saldırı, tehdit ve cinayetlerine rağmen Gazze halkı 36 cumadır Gazze sınırında Büyük Dönüş ve Kuşatmayı Kırma Yürüyüşlerine büyük bir azim ve kararlılıkla iştirak ediyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.