Haşimi: Batı’lılara karşı “Eyleme karşı eylem” zamanı

  • 21 Şubat 2021
  • 122 kez görüntülendi.
Haşimi: Batı’lılara karşı “Eyleme karşı eylem” zamanı

İslami Şura Meclisi Başkan vekili Seyyid Emir Hüseyin Gazizade Haşimi, şimdi Batı’lılara karşı “Eyleme karşı eylem” zamanı olduğunu vurguladı.

İslami Şura Meclisi Başkan vekili Haşimi, mevcut koşullarda Batılı taraf yükümlülüklerini yerine getirir ve yaptırımları da kaldırırsa, İran da Bercam adı ile anılan KOEP nükleer anlaşmadaki yükümlülüklerini yerine getireceğini belirtti.

Haşimi, hiç bir yaptırım kaldırılmadığı halde, İran yükümlülüklerini yerine getirmeye devam etmemesi gerektiğini kaydetti.

Dışişleri Bakan Yardımcısı Seyyid Abbas Irakçi de yaptığı açıklamada, hiç kimse İran’ın nükleer anlaşmaya yönelik iyi niyetini sorgulamayacağını, UAEK 15 raporda İran İslam Cumhuriyeti’nin Bercam nükleer anlaşmasına bağlı kaldığını onayladığını vurguladı.

Amerika’nın yeni Başkanı Joe Biden, eski Başkan Donald Trump’ın İran’a karşı izlediği politikaların başarısızlıkla sonuçlandığını itiraf ettiği açıklamasında, Trump’ın anlaşmadan tek taraflı çekilmesi Amerika’yı inzivaya sürüklediğini, bu yüzden şimdi bu anlaşmaya geri dönmek istediğini açıkladı.

İran ise ancak karşı taraf yükümlülüklerini yerine getirdiği ve yaptırımları tamamen kaldırdığı takdirde yükümlülüklerini yeniden yerine getireceğini belirtiyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.