Heniye: “İsrail ile “normalleşme” projeleri reddedilmeli!

  • 26 Kasım 2018
  • 1.053 kez görüntülendi.
Heniye: “İsrail ile “normalleşme” projeleri reddedilmeli!
Heniyye, “Bölgedeki tüm güçleri bir araya getiren stratejik bir ittifak kurulmalı ve İsrail ile “normalleşme” projeleri reddedilmeli” dedi.

FHA- Siyasi, ekonomik, kültürel ve spor alanlarında İsrail ile ilişkileri normalleştirmeye dönük tüm projelerin reddedilmesi gerektiğini vurgulayan Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, “İsrail’in Kudüs’ü Yahudileştirme, Mescid-i Aksa’yı bölme girişimleri ve tehlikeli planlarından dolayı Kudüs kenti en zor dönemlerini yaşıyor. Kudüs’ü korumak, İsrail’in planlarına engel olmak ve Filistinlilerin kararlılığını güçlendirmek amacıyla İslam ülkeleri tarafından bir stratejinin benimsenmesi gerekiyor” diye konuştu.

 Milli Gazete’nin haberine göre Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, kutsal kent Kudüs’ün en zor dönemlerini yaşadığını belirterek, Filistin davasının karşılaştığı tehditlerle yüzleşmek için bölgedeki tüm güçleri bir araya getiren stratejik bir ittifak kurma çağrısında bulundu.

İslam ülkelerinden siyasi ve din adamlarının katıldığı İran’daki 32’nci Vahdet Konferansı’nda yayınlanan ses kaydında Heniyye, “İşgalci İsrail, İslam ümmetinin ortak düşmanıdır. Düşmanı kuşatmak, suçlarını ortaya çıkarmak ve imajını güzel gösterme girişimlerini de önlemek ümmetin sorumluluğudur.” dedi.

STRATEJİ BELİRLENMELİ

Siyasi, ekonomik, kültürel ve spor alanlarında İsrail ile ilişkileri normalleştirmeye dönük tüm projelerin reddedilmesi gerektiğini vurgulayan Heniyye, “İsrail’in Kudüs’ü Yahudileştirme, Mescid-i Aksa’yı bölme girişimleri ve tehlikeli planlarından dolayı Kudüs kenti en zor dönemlerini yaşıyor. Kudüs’ü korumak, İsrail’in planlarına engel olmak ve Filistinlilerin kararlılığını güçlendirmek amacıyla İslam ülkeleri tarafından bir stratejinin benimsenmesi gerekiyor.” diye konuştu.

Kudüs’ü zorla Siyonistlere veremez

“Filistinlilerin görüş birliğini temsil ettiği ve halkı birleştirdiği için direniş; tüm çeşitleriyle stratejik seçimimiz olmaya devam edecek” diyen Heniyye, şunları kaydetti:

“Balfour’da bir karış Filistin toprağı verilmediği gibi ABD Başkanı Donald Trump da Kudüs’ü zorla Siyonistlere veremez. Bu topraklar bize aittir ve Allah bizimle beraberdir.”

İslam ülkelerine seslenen İsmail Heniyye, “Siyasi, ekonomik, kültürel ve spor alanlarında İsrail ile ilişkileri normalleştirmeye son verin, Kudüs en zor dönemlerini yaşıyor” dedi.

Bu topraklar bize aittir… Allah bizimle

“Filistinlilerin görüş birliğini temsil ettiği ve halkı birleştirdiği için direniş; tüm çeşitleriyle stratejik seçimimiz olmaya devam edecek” diyen Heniyye, şunları kaydetti: “Balfour’da bir karış Filistin toprağı verilmediği gibi ABD Başkanı Donald Trump da Kudüs’ü zorla Siyonistlere veremez. Bu topraklar bize aittir ve Allah bizimle beraberdir.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.