Hizbullah: Bin Salman Yüzyılın Anlaşmasını Dikte Etmeye Çalışıyor

  • 06 Mayıs 2018
  • 504 kez görüntülendi.
Hizbullah: Bin Salman Yüzyılın Anlaşmasını Dikte Etmeye Çalışıyor

Hizbullah Merkezi Yürütme Kurulu Üyesi Şeyh Nebil Kavuk şu açıklamalarda bulundu: ‘Suudi rejimi, Siyonist düşmanla ilişkileri normalleştirme ve yakınlaşma sürecini tamamladı.

Önceki gün yaşanan olay ve Bahreyn’den ve Birleşik Arap Emirliklerinden heyetlerin işgal atındaki Filistin’e gitmesi, onların Siyonist Rejimle aynı yönde olduklarının kanıtıdır.

Suudi Veliaht Prensi Muhammed Bin Salman, uygulanmış bir fiil olarak Yüzyılın Anlaşmasını dikte etme doğrultusunda hareket ediyor ve bu, ümmetin kutsalları, stratejik güvenlik ve menfaatler için bir tehlike sayılmaktadır.

Direnişe, Yüzyılın Anlaşmasının önündeki engel olarak ihtiyaç vardır ve direnişe karşı eylemlerin artmasının nedeni de budur.’

Hizbullah Merkezi Yürütme Kurulu üyesi, Lübnan içerisinde direnişe karşı ağır kampanyaların olduğuna değinerek şunları söyledi: ‘Bu ılımlı süreç, ulusal barış anlaşması sürecine ağır zararlar verecektir. Lübnan içerisinde bazı gruplar hala direnişe hançer vurmak için fırsat kollamaktadır. Direnişe karşı yapılan bu kampanya hiç şüphesiz ulusal diyalog sürecini ve savunma stratejisi konusunu olumsuz etkileyecektir.’

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.