İmam Hamanei: İslam İnkılabı ilerleme yolunda hareket edecek

  • 25 Şubat 2019
  • 846 kez görüntülendi.
İmam Hamanei: İslam İnkılabı ilerleme yolunda hareket edecek

İslam İnkılabı Rehberi İmam Ayetullah Hamanei, yetkililere “kasvet” ve “ümitsizliği” kendilerinden uzaklaştırmaları tavsiyesinde bulunarak, İslam İnkılabı Rehberi’nin ilerlemeye devam edeceğini bilmeleri gerektiğini vurguladı.

İslam İnkılabı Rehberi İmam Ayetullah Seyyid Ali Hamanei bugün fıkıh dersinde Ehl-i Beyt -as- imamlarından 6.sı Hazret-i İmam Cafer Sadık’tan -as- “işlerin akıbetini düşünmek ve neşe” konusunda bir hadisi anlatarak,  ülkede 22 Behmen’de Allah’ın yardımıyla büyük bir olay yaşandığını, İnkılab’ın ileri doğru hareket etmekte olduğunu kaydetti.

İmam Ayetullah Hamanei, “Bu millet ve büyük imamın azametli hareketi üzerinden 40 yıl geçerken her şeyin unutulması gerekiyor. Ancak halk sanki bu olay dün yaşanmış gibi davranıyor.” beyanatında bulundu.

İslam İnkılabı Rehberi, düşmanın tehdidinin arttığı için halkın sorumluluk duyarak meydana geldiğine dikkat çekerek, üst düzey, orta ve alt düzey yetkililer dahil herkesin kasvet ve bunlar gibi şeyleri bir kenara koymaları gerektiğini belirtti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.