İmam Seyyid Ali Hamanei: Cihat Ve Şehadet Ruhunun Yayılması Durumunda Batı Ve Doğu’ya Eğilim Ortadan Kalkacaktır

  • 11 Kasım 2018
  • 866 kez görüntülendi.
İmam Seyyid Ali Hamanei: Cihat Ve Şehadet Ruhunun Yayılması Durumunda Batı Ve Doğu’ya Eğilim Ortadan Kalkacaktır

Dünya Müslümanları Ve Mustazafları İmamı Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei’nin Kazvin kenti şehitler kongresi yetkilileriyle 5 Kasım günü yaptığı görüşmedeki beyanatı, bugün yayınlandı.

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei, söz konusu görüşmede Kazvin kentinin coğrafi, tarihi ve kültürel konumuna işaretle, şöyle dedi: Kazvin’in önde gelen isimleri, alimleri ve şehitleriyle bu eyaletin geçmişi İslam İnkılabı ve ilaveten Kutsal Savunma Dönemi boyunca geçirdiğimiz sınavda onur vericidir.

Şehitlerin ülkede manevi hayatın ihya edilmesi ve ülkülerin hedeflerine yönelik hareketin korunmasına vesile olduğunu kaydeden Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei, ” Şehit, hayatı boyunca vücudu ve ruhu ile İslam’ın hizmetindedir ve şehadetin ardından da manevi ortam oluşturarak topluma hizmet etmektedir.”diye kaydetti.

Şehitlerin sesinin Allah Teala’dan ilham aldığını kaydeden Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei,”Şehitleri anma işi onların uyandırıcı sesini herkese ulaştırıp yürekleri titretiyor, işte bu nedenden dolayı da cihat ve şehadet ruhunun yayılması suretinde Batı ile Doğu ve küfre eğilim ortadan kalkacak.”dedi.

Şehitlerin anısının unutturulması veya şehitlerin büyük işlerine halel getirme yönünde çaba gösterenleri eleştiren Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei, ” Bugün Kutsal savunmanın sona ermesi üzerinden 30 yıl geçmesine rağmen, şehitlerin anısı unutulmazken, üstelik her geçen gün toplumda daha da dinamik hale gelmektedir, zira şehitler örnektirler.”diye kaydetti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.