Irak Cumhurbaşkanı ABD Yolcusu

  • 20 Ocak 2019
  • 819 kez görüntülendi.
Irak Cumhurbaşkanı ABD Yolcusu

Irak Parlamentosu Dış İlişkiler Komitesi üyesi Amir el Fayed Cumhurbaşkanı Berhem Salih’in yüksek ihtimalle ülkesini ABD’nin İran karşıtı yaptırımlarından muaf tutmak için bu ülkeye gideceğini duyurdu.

Almaalomah haber sitesinin aktardığı habere göre, Irak Cumhurbaşkanı Berhem Salih yüksek ihtimalle önümüzdeki günlerde ABD’yi ziyaret edecek. Bu ziyaretin kabine tamamlandıktan ve Irak federal bütçesinin onaylanmasından sonra gerçekleşmesi bekleniyor.

Bu haberi duyuran Irak Parlamentosu Dış İlişkiler Komitesi üyesi Amir el Fayed ülkesini ABD’nin İran karşıtı yaptırımlarından muaf tutmak için Berhem Salih’in başkanlığında resmi bir heyetin bu ülkeye gideceğini bildirdi.

Irak’ın İran’la arasındaki uzun mesafeli sınır bölgesine dikkati çeken Amir el fayed, “Bağdat, enerji ve ticaret sektöründe Tahran’la olan ikili işbirliğinden dolayı ABD’nin İran’a yönelik yaptırımlarına bağlı kalamaz” diye konuştu.

Iraklı yetkili sözlerini şöyle sürdürdü: Bağdat aynı zamanda İran ve Washington’la ilişkilerini sürdürmeye çalışıyor. Irak uluslararası ve bölgesel çatışmalara rağmen diğer ülkelerle olan ekonomik ve uluslararası ilişkilerini risk altına alınmasına izin vermeyecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.