Irakçi’den Londra’daki saldırılara ilişkin önemli değerlendirme

  • 14 Mart 2018
  • 485 kez görüntülendi.
Irakçi’den Londra’daki saldırılara ilişkin önemli değerlendirme

Dışişleri Bakanı Yardımcısı , İran Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu’yla yaptığı toplantının esnasında İran’ın Londra Büyükelçiliği’ne yapılan saldırıya ilişkin görüşünü paylaştı.

İran Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu’yla yaptığı toplantının esnasında İran’ın Londra Büyükelçiliği’ne yapılan saldırıya ilişkin görüşünü paylaşan Dışişleri Bakanı Yardımcısı Seyyid Abbas Irakçi, “Bu konuda İngiltere hükümetinin ikişer alanda görevini yerine getirmediğini düşündüğümüzden dolayı konuyu takibe almaktayız; bir taraftan gerekli işlemleri yapıp olayı önlemesi açısından öte yandan da saldırıyı bitirme konusundaki gecikmesinden dolayı; hızlı bir şekilde bitirilmesi gereken bir vakaa, 2 saattan fazla sürdü” ifadelerinde bulundu.

Irakçi sözlerine şunları da ekledi: Bu konuyla saldırganların cezalandırılması meselesini İngiltere hükümetiyle takip etmekteyiz. İngiliz taraf olup bitenlerden dolayı üzgünlüğünü bildirip özür dilemiştir.

Dışişleri Bakanı Yardımcısı ilaveten, “İngiltere hükümeti, İran Büyükelçiliği’nin güvenliğini arttıma konusundaki taahhütlerine uymak üzere. Saldırganların mahkeme süreci ise yürütülüyor” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.