Iraklı partiler: Ayetullah Sistani’nin konuşmaları Irak iç ve dış siyasetinin yol haritasıdır

  • 08 Şubat 2019
  • 905 kez görüntülendi.
Iraklı partiler: Ayetullah Sistani’nin konuşmaları Irak iç ve dış siyasetinin yol haritasıdır

Iraklı partiler Irak’ın dini taklid mercilerinden Ayetullah Sistani’nin konuşmasının, Irak’ın içinden bulunduğu buhrandan ve sorunlardan çıkmak için yol haritası olduğunu söyledi.

ABD Başkanı Donald Tramp’ın müdahaleci açıklamalarından birkaç gün sonra Ayetullah Ali Sistani, BM Genel Sekreteri’nin Irak özel temsilcisi Jeanine Hennis-Plasschaert’ı kabulünde yaptığı açıklamada, ‘Irak bir başka ülke aleyhinde kullanılacak bir üs olmamalı’ dedi.

İRNA’nın haberine göre, Irak Milli Hikmet Hareketi lideri Seyyid Ammar Hekim, dün yaptığı açıklamada, Ayetullah Ali Sistani’nin açıklamasının, Irak’ın şimdiki buhrandan çıkışı için bir yol haritası olduğunu belirterek, bütün siyasi gruplardan birlik ve beraberlik içinde olmalarını istedi.

Irak parlamentosundaki reform fraksiyonu da, fraksiyonun Ayetullah Sistani’nin açıklamaları doğrultusunda diğer partiler ve Irak hükümeti ile en iyi hizmeti vermek ve siyasi krizlerin temel nedenlerini çözmek ve kesin bir zaman çizelgesi çerçevesinde yolsuzlukları ortadan kaldırmak ve Irak’ı yeniden inşa etmek için çalışacağını bildirdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.