Irak’ta İsrail’e nefret belgesi imzalandı

  • 19 Şubat 2019
  • 1.032 kez görüntülendi.
Irak’ta İsrail’e nefret belgesi imzalandı

Irak’ta İslami direniş grupları, bazı Arap ülkeleri ve Siyonist rejim arasındaki ilişkilerin normalleşmesine karşı “İsrail Nefreti” belgesini imzaladılar.

Bazı Arap devletlerinin Siyonist rejimle ilişkilerin normalleşmesi ve de ilişkilerinin açıklanmasının ardından, Irak İslami Direniş Ordusu’nun  komutanları “Aşağılama Belgesi” başlıklı ortak bir açıklamada, Irak anayasasına göre Siyonist rejimle herhangi bir ilişki suçtur.’ denildi.

İslam Direnişinin Iraklı komutanları, bu belgede yer alan Iraklı grupların ABD’nin, Siyonist rejimle ilişkilerin normalleştirilmesi bahanesiyle Irak’ta casusluk yapmakta bulunduğunu belirterek, “Siyonist elçilik rejimi ile herhangi bir işbirliği ve etkileşimin Irak’a ihanet ettiğini” vurguladı.

Irak halkının, hükümetin ve siyasi fraksiyonların, Siyonist rejimle ilişkilerin normalleşmesine karşı olduklarını vurgulayan Irak’ın İslami direniş grupları, “Siyonist rejimle ilişkileri normalleştirmek isteyenlerin de yasal, dini ve popüler olanlarını kabul etmesi gerekir.’ dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.