İran İslam Ordusunun Yerli Radarı Görücüye Çıktı

  • 19 Ocak 2019
  • 1.375 kez görüntülendi.
İran İslam Ordusunun Yerli Radarı Görücüye Çıktı

İran Hatemü’l-Enbiya Hava Savunma Karargahı Komutanı General Alirıza Sabahiferd’in katılımıyla Zahidan Beyrek Vahdet Askeri Sitesi’nde tamamen yerli bir radar görücüye çıktı.

İran İslam Devrimi’nin 40. Yıldönümünde Hatemü’l-Enbiya Hava Savunma Karargahı Komutanı General Alirıza Sabahiferd’in katılımıyla Pakistan sınırında yer alan Sistan ve beluçistan eyaletinin merkezi Zahidan’ın Beyrek Vahdet Askeri Sitesi’nde tamamen yerli bir radar görücüye çıktı.

İrna’ya konuşan İran Hatemü’l-Enbiya Hava Savunma Karargahı Komutan Yardımcısı General Alirıza İlhami, ‘Radarların menzil, yükseklik ve isabetinin arttırılması amacıyla programlar yapılmakta ve bu konudaki kazançlarımızı yakın gelecekte halka duyuracağız’ dedi.

İran Hatemü’l-Enbiya Hava Savunma Karargahı 2008 yılında İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamanei’nin talimatı doğrultusunda İran Ordusu Hava Kuvvetleri’nden ayrılarak kuruldu. Karargahın görevi ülke hava sahasını sürekli savunmak ve her türlü tehdide karşılık vermektir.

İran’ın radar, istihbarat toplayıcı teçhizat, uzun, orta ve kısa menzilli füzeler vb. gibi tüm hava savunma sistemleri, Hatemü’l-Enbiya Hava Savunma Karargahı tarafından yapılmıştır.

İran İslam Cumhuriyeti yol yapımı, enerji, bilim ve araştırma, savunma vb. gibi çeşitli alanlarda uygulanmaya hazır birçok projeye imza atmış ve bunların İslam Devrimi’nin 40. Yıldönümünde resmi olarak açılışı gerçekleşecek.

İran İslam Cumhuriyeti Devleti yabancı ülkeler tarafından sürekli baskıya maruz kalmasına rağmen, birkaç gün sonra 40. Devrim Yıldönümünü kutlayacak. İran halkının İran İslam Cumhuriyeti’ni desteklemesi, İran devletinin istikrar ve bekasının ana unsuru olarak bilinmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.