İran savunma bakanı: İran’ın direniş eksenine desteği güçlü şekilde devam edecek

  • 14 Ocak 2020
  • 352 kez görüntülendi.
İran savunma bakanı: İran’ın direniş eksenine desteği güçlü şekilde devam edecek

İran savunma bakanı tuğgeneral Emir Hatemi, İran İslam Cumhuriyetinin Direniş Ekseni’ne desteğinin bundan sonra da güçlü bir şekilde devam edeceğini belirterek, ‘İran, Suriye’nin yeniden yapım ve onarımında Suriye halkının ve devletinin yanında yer alacak’ dedi.

İran savunma bakanı dün Suriye savunma bakanı Ali Abdullah Eyüp ile Tahran’da yaptığı görüşmede, ‘İran’ın Suriye’ye desteğinin dini görevi çerçevesinde ve bölgenin sebatına yardım olduğunu’ söyledi.

Tuğgeneral Hatemi, direniş hareketinin bugün bölgede bir ideolojik akıma ve diyaloğa dönüştüğünü belirterek, ”ABD’nin general Süleymani’yi şehit ederek bölgedeki askeri güçlerinin bedelinin ağır maliyetini göreceğini’ belirtti.

Amerikan güçlerinin bölgedeki varlığına karşı gelmenin bir sürece dönüşmesi gerektiğini ifade eden Hatemi, ABD güçlerinin bölgeyi terk etmeleri gerektiğini söyledi.

İran savunma bakanı, Amerika’nın bölgedeki askeri varlığına son verilmesi için düzenli ve kalıcı bir  mücadelenin olması gerektiğini belirterek,  general Süleymani’nin  yeteneğinin yalnızca siyonist İsrail ve batılı güçlerin aşırılıklarından vazgeçirmek olduğuna dikkat çekti.

Suriye savunma bakanı Ali Abdullah Eyüb ise, şehit Süleymani’nin fedakarlıkları ve kahramanlıklarından övgüyle bahsederek, ‘onun bölgede teröristlerle  her zaman çatışma ve mücadele içinde olduğunu ve Suriye halkının onun fedakarlığını  hiç bir zaman unutmayacağını’ söyledi.

Görüşmede Suriye Savunma Bakanı cumhurbaşkanı Beşar Esad tarafından Suriye Ordusunun en büyük nişanını General Kasımi’nin ailesine verilmek üzere General Hatemi’ye teslim etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.