İran Yargı Erki Başkanı’ndan Gazeteci Merziye Haşimi’nin ABD’de Tutuklanmasına Tepki

  • 21 Ocak 2019
  • 922 kez görüntülendi.
İran Yargı Erki Başkanı’ndan Gazeteci Merziye Haşimi’nin ABD’de Tutuklanmasına Tepki

İran İslam Cumhuriyeti Yargı Erki Başkanı Ayetullah Amuli Laricani, PRESS TV spikeri ve muhabiri Bayan Merziye Haşimi’nin ABD’de tutuklanmasına tepki göstererek, ABD ve Batı’nın isnsan haklarını bir araç olarak kullandığına vurgu yaptı.

İran Yargı Erki Başkanı Ayetullah Sadık Amuli Laricani, ceza muhakemeleri usulü kanunu çerçevesinde, PRESS TV’nin Amerikan asıllı muhabiri Merziye Haşimi’nin serbest bırakılması için Başsavcı’dan gereken tüm girişimlerde bulunmasını istedi.

Ayetullah Amuli Laricani bugün yargı toplantısında, Perygamber Efendimiz’in -saa- biricik kızı ve Emirelmüminin -as- eşi Hazret-i Fatıma-i Zehra’nın -sa- şehadet yıldönümüne işaretle, o hazretlerin tüm Müslümanlar için muhtelif yönlerden olağan üstü bir şahsiyet olduğunu vurguladı.

Ayetullah Amuli Laricani, PRESS TV muhabiri Bayan Haşimi’nin ABD tarafından yasadışı olarak tutuklanmasını sert şekilde eleştirerek, ABD’nin Bayan Haşimi’nin “şahit” olarak tutukladığını duyurduğuna dikkat çekip, bunun bir “ilk” olduğunu söyledi.

Yargı Erki Başkanı, PRESS TV muhabirine yönelik olası her türlü zarardan ABD Yargısı’nın sorumlu olacağını vurguladı.

Ayetullah Amuli Laricani sözlerinin devamında İslam İnkılabı’nın 40. yıl dönümünün yaklaştığına dikkat çekerek, düşmanların 40 yıldır, İran’ın dirençli ve basiretli halkını diz çöktürmeye çalıştıklarını, ancak her defasında yenildiklerini ve İslam İnkılabı’nın her geçen yıl daha da güçlendiğini vurguladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.