İran’ın yeraltı balistik füze üretim tesisleri görücüye çıktı

  • 08 Şubat 2019
  • 915 kez görüntülendi.
İran’ın yeraltı balistik füze üretim tesisleri görücüye çıktı

İran Devrim Muhafızları Genel Komutanı General Muhammed Ali Caferi’nin katıldığı törende ilk kez yer altı İran Balistik Füze Fabrikası gösterilerek Karadan Karaya fırlatılan Dezful füzesi görücüye çıktı.

Tümgeneral Muhammed Ali Caferi törende yaptığı konuşmada İslam Devriminin dünyaya ‘’Biz Yapabiliriz’’ sloganının ispatı olduğunu belirterek İran’ın ürettiği füzelerin son teknolojilerle ve İranlı uzmanlar tarafından üretildiğini söyledi.

Tümgeneral Caferi, yer altında bulunan tesislerin gösterilmesinin batılı ülkelerin boş sözlerine cevap niteliğinde olduğunu ve onların ambargo ve tehditle İran’ı sınırlayamayacaklarını bilmeleri gerektiğini söyledi.

İran savunma gücünün önleyici, milli güvenliğin korunması yönünde ve hiçbir şekilde müzakere edilemez olduğunu ifade eden General Caferi, Avrupalıları İran savunma gücünün sınırlanmasını söz ederken saldırı güçlerinin dünyanın her yerinde mazlum halklar aleyhine kullanıldığını söyledi.

Tüm tehditlere rağmen İran’ın savunma alanında kendi yoluna devam edeceğini ifade eden General Caferi, bunun son 40 yılda defalarca ispat edildiğini ve bunun gelecekte de devam edeceğini söyledi.

Devrim Muhafızlarının Hava Uzay Komutanı General Emir Ali Hacizade de yaptığı konuşmada İran milletinin güvenliğinin Silahlı Kuvvetlerin kırmızı çizgisi olduğunu belirterek, komplolar ve tehditler karşısında İran’ın kendi yolunda ilerlemeye devam edeceğini söyledi.

General Hacizade Dezful füzesinin 1000 km menzili olduğunu ve imha gücünün de Zülfikar füzelerine göre iki misli olduğunu söyledi.

İran’ın bir savaşın başlatan tarafı olmayacağını ifade eden Hacizade, buna rağmen düşmana gafil avlanmak istemediğini ve bundan dolayı savunma amaçlı füze tesislerini yer altında yaptığını söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.