Irkçı İsrail saldırısında 1 Filistinli genç şehit oldu

  • 22 Ocak 2019
  • 1.253 kez görüntülendi.
Irkçı İsrail saldırısında 1 Filistinli genç şehit oldu

Terör rejimi İsrail güçlerinin Batı Yaka’da yer alan Nablus yakınlarında düzenlediği saldırıda bir Filistinli genç şehit oldu.

Irkçı İsrail güçlerinin, genci soğuk silahla saldırdığı bahanesiyle şehit ettikleri bildiriliyor.

Siyonist rejim, işgal ettikleri Filistin topraklarında her gün çeşitli bahanelerle cinayet, yaralama, tutuklama ve baskıcı siyasetlerini sürdürmektedir.

Bu arada Siyonist güçler, dün Batı Şeria’nın çeşitli bölgelerine düzenlediği bir saldırılarda 30 Filistinliyi tutukladılar.

Filistin Araştırmaları Merkezi’nden alınan bir rapora göre, Siyonist rejim İsrail, geçen yıl 980’i çocuk ve 75’i kadın 5700 kişiyi tutukladı.

Bu arada Gazze Şeridi’nin doğusundaki sınır hattı yakınlarında dün (21 Ocak Pazartesi) akşam saatlerinde işgal güçlerinin ateş açması sonucu bir Filistinli yaralandı. Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, işgal güçlerinin Deir El-Belah’ın doğusundaki En-Nimr askeri kapısı karşısında toplanan bir grup Filistinliye ateş açtığını bildirdi.

İşgal güçlerinin açtığı ateş sonucu grupta yer alan Filistinli bir gencin ayağından yaralandığı ve durumunun orta derecede olduğu ifade edildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.