Irkçı İsrail yine Filistinlilerin Büyük Dönüş Cuması’nı kana buladı

  • 17 Kasım 2018
  • 632 kez görüntülendi.
Irkçı İsrail yine Filistinlilerin Büyük Dönüş Cuması’nı kana buladı

Büyük Dönüş ve Kuşatmayı Kırma Yürüyüşleri 35’inci haftasına girerken “İlişkileri Normalleştirmek İhanettir” cumasında onlarca kişi siyonistlerin açtığı ateş sonucu yaralandı.

“Siyonist Rejimle İlişkileri Normalleştirmek İhanettir” sloganıyla yapılan dünkü Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetlerinin 34’cü cumasında işgal güçleri yine masum ve savunmasız halka ateş açtı ve göz yaşartıcı bomba yağdırdı.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri verdiği bilgide, dün ikindiden sonra eylem çadırlarına oradan da sınıra yürüyen savunmasız halka işgal güçlerinin gerçek mermilerin yanında göz yaşartıcı bomba ve plastik mermilerle saldırdığını söyledi.

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı işgal güçlerinin saldırıları sonucu şimdiye kadar 3’ü ağır 40 kişinin yaralandığını duyurdu.

Halkın “İlişkileri Normalleştirmek İhanettir” faaliyetlerine katılmak için Dönüş Çadırlarına akın ettiğini belirten Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, halkın bu katılımıyla işgal rejimiyle ilişkileri normalleştirme girişimlerine karşı olduğunu ortaya koyduğunu ifade etti.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, iki gün süren savaşın ardından işgalciye karşı direnişin zafer kazanmasından sonra yapılan dünkü Cuma faaliyetlerinin yoğun geçtiğine dikkat çekti.

Diğer taraftan işgal güçleri yayınladığı bildiride, göstericileri dikenli tellere yaklaşmamaları konusunda uyararak, yaklaşanları vurmakla tehdit etti.

Yediot Ahranoot gazetesi verdiği haberde, Gazze sınırında askerlerin teyakkuzda olduklarını, İsrail’in göstericileri tel örgülere yaklaşmamaları konusunda uyardığını, yaklaşmaları durumunda onları şiddetli bir şekilde vurma tehdidinde bulunduğunu ifade etti.

İşgal rejiminde yayın yapan Kanal-10 televizyonu muhabiri, işgal askerlerine dikenli tellere 100 metre yaklaşanların ve yangın çıkarıcı balon gönderenlerin vurulması konusunda talimat verildiğini söyledi.

30 Mart’ta başlayan Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerinde şimdiye kadar 247 kişi şehit olurken, 25 binden fazla kişi de yaralandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.