İslami Cihad: Yüzyılın Anlaşmasını Yenilgiye Uğratmalıyız

  • 16 Haziran 2019
  • 302 kez görüntülendi.
İslami Cihad: Yüzyılın Anlaşmasını Yenilgiye Uğratmalıyız
Filistin el-Yevm haber merkezinin bildirdiğine göre, Filistin İslami Cihad Hareketi’nin üst düzey bir üyesi olan Cemil Alyan, Yüzyılın Anlaşması’nı mağlup etmenin zaruretine ve mümkün olan tüm yol ve yöntemlerle onunla mücadele edilmesi gerekliliğini belirtti.
Cemil Alyan, Geri Dönüş Yürüyüşleri’nin önemine değinerek; “Yüzyıl Anlaşması, tüm askeri, ekonomik, politik ve entelektüel araçların kullanıldığı kapsamlı ve karmaşık bir süreçtir.” dedi.
Filistin İslami Cihad Hareketi’nin üst düzey bir üyesi olan Cemil Alyan; “Yüzyılın Anlaşması, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın bir fikri değildi; ama bu plan “Yaratıcı Kaos” sloganı ve Irak’ın işgali gerçekleşmeden önce hazırlandı. Arap dünyasının eksen devletlerinin çöküşü yoluyla ve fitne çıkarma ve savaş başlatma bölgede devam etti.” açıklamasında bulundu.
Filistin İslami Cihad Hareketi’nin üst düzey üyesi; “Tehdit, kuşatma, bölgedeki Filistinlilerin ve direniş güçlerinin şeytan olarak tanıtılması ve işgal altındaki bölgelerde yerleşim alanlarının genişletilmesi, ABD’nin Yüzyılın Anlaşması’nın uygulanmasına yönelik araçlardır.” dedi.
ABD’nin, Filistinliler ve Siyonistler arasındaki çatışmayı sona erdirmek için ileri sürdüğü “Yüzyılın Anlaşması” olarak adlandırılan barış anlaşması, Filistinli mültecilerin (istatistiklerine göre sayıları 6 milyon) vatanlarına geri dönüşünü kalıcı olarak ortadan kaldırmak için diğer ülkelerdeki alternatif vatanlarında ikamet ettirmek istiyor. ABD Başkanı tarafından Kudüs’ün Siyonist rejimin başkenti olarak tanınması ve büyükelçiliğinin Tel Aviv’den Kudüs’e taşınması bu yönde atılan adımdı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.