İzzettin El Kassam: Han Yunus’a Sızan Siyonist Birliğe Ait Teknolojik Aletler Ele Geçirdik

  • 23 Kasım 2018
  • 717 kez görüntülendi.
İzzettin El Kassam: Han Yunus’a Sızan Siyonist Birliğe Ait Teknolojik Aletler Ele Geçirdik

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın askerî kanadı durumundaki İzzeddin El-Kassam Tugayları’ndan bir kaynak, direniş güçlerine karşı büyük bir operasyon yapmak için Han Yunus’un doğusuna sızan ve direnişin onları fark edip çatışmaya girmeleri üzerine apar topar kaçmaya çalışan Siyonist özel askeri birliğe ait teknolojik aletlerle mühimmat ele geçirdiklerini belirtti.

El-Cezire Televizyonuna konuşan kaynak, Kassam Tugayları’nın söz konusu askeri birlikte yer alan bütün bireylerin kimliklerine ulaşıp yapmak istedikleri eylemin ayrıntılarını öğrendiğini ve başlattıkları soruşturmayı tamamlamak üzere olduklarını hatırlatarak, dün (12 Kasım Perşembe) yayınladıkları bilginin ulaşılan bilgilerin küçük bir kısmı olduğunu söyledi.

Kassam Tugayları dün verdiği bilgide, siyonistlerin 11 Kasım Pazar gecesi gerçekleştirmeye çalıştıkları ancak başarısız olan operasyon girişimlerinde kullandıkları kişileri tespit konusunda önemli ilerleme kaydettiklerini bildirerek, bu olayda işgalcilerin operasyon girişimlerine karışan özel elemanların fotoğraflarını yayınladı.

Siyonist işgal güçlerine ait özel birlikler 11 Kasım gecesi Gazze içine sızarak bir operasyon gerçekleştirme girişiminde bulunmuş ancak Hamas’ın askerî kanadı durumundaki Kassam Tugayları yapılanları fark etmiş ve işgalcilerin özel birliklerine engel olmuştu. Çıkan çatışmada işgalcilerin özel birliklerinden albay rütbesinde bir subay öldürülmüş, en az bir subay da ağır yaralanmıştı.

Kassam Tugayları bu girişime karışan kişileri tespit etmek için sıkı bir araştırma yaparak bazı önemli bilgilere ulaştı. Dün akşama doğru da elektronik sitesinde işgalcilerin kullandığı özel elemanların ve araçların fotoğraflarını yayınlayarak bu kişiler ve araçlar hakkında bilgi edinenlerin derhal kendileriyle irtibata geçmelerini istedi. Tespit edilen şahıslar ve araçlar hakkında bilgi verilmesi için de e-mail adresi ve telefon numaraları yayınladı.

Eylemin direniş güçlerince başarısız kılınmasından sonra işgal hükümeti deprem geçirirken, eylemden sorumlu tutulan ve operasyonda öldürülen Siyonist albay için “İsrail büyük bir askerini kaybetti” diyerek üzüntüsünü bildiren Siyonist Savaş Bakanı Avigdor Liberman istifa etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.