Kasımi: ABD’nin bütün çabası bölgede yeniden savaş ateşini yakmaktır

  • 07 Şubat 2018
  • 403 kez görüntülendi.
Kasımi: ABD’nin bütün çabası bölgede yeniden savaş ateşini yakmaktır

İran dışişleri bakanlığı sözcüsü Behram Kasımi, IŞİD’in yenilgisinden sonra oluşan yeni şartların, Amerika’yı bölgede yeniden savaş ateşini yakmaya yönlendirdiğini söyledi.

Behram Kasımi, dün U-news haber ajansına verdiği demeçte, Amerikan başkanı Turmp’ın, IŞİD’in yenilgisinden sonra  ümitsiz ve kaygılı olduğunu ve bundan dolayı bölgede yeni bir savaş ateşini yakabileceğini söyledi.

Kasımi, Amerika’nın Suriye’deki askeri varlığına da temasla, Amerikalı bazı yetkililerin açıklamalarına bakıldığında Amerika’nın Suriye’de askeri varlığını sürdürme niyetinde olduğunu gösterdiğini ve onların gerçekte bu ülkede senaryolarını hayata geçirmek için bulunduklarını  belirtti.

İran dışişleri bakanlığı sözcüsü, Türkiye’nin Afrin operasyonuna da temasla, ”Türkiye’nin bu müdahalesi Suriye’nin güvenliğini nisbi olarak tehdit ediyor ve bu ülkede iç savaşın çıkmasına neden oluyor’ dedi.

Kasımi, siyonist İsrail’in direnişe darbe indirmeye  dayalı çabalarına da işaretle,’ bu rejimin hedeflerine ulaşmak için elinde doğru dürüst bir plan olsa direniş ve bölge ülkeleri aleyhinde savaş başlatmak için bir an bile beklemezdi’ dedi.

İran dışişleri bakanlığı sözcüsü, bölge ülkelerinin Amerika ile silah satın alım anlaşmalarını da eleştirerek, ”Arabistan boş iddialar ve kuruntularla  petrol dolarlarını silah alımına harcıyor’ dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.