Kasımi: ABD’nin insan hakları iddiası çok gülünç

  • 24 Kasım 2018
  • 1.166 kez görüntülendi.
Kasımi: ABD’nin insan hakları iddiası çok gülünç

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi, ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert’in İran’a yönelttiği terörizm ile insan hakları suçlamasına tepki gösterdi.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi, ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert’in İran’a yönelttiği terörizm ile insan hakları suçlamasına tepki göstererek, “İnsan haklarıyla birlikte kişilerin yaşamını ticari sözleşmelerden elde edilen gelire bağlayan hükümetin yetkililerinden başka birşey beklenmiyor.”dedi.

Bu ülkenin yetkililerinin somut bir şekilde insan hakları sloganları altında, silah satışı sözleşmelerinin hacmine dayanan yeni bir insan hakları modelini geliştirmeye çalıştığını ifade eden Kasımi, “Amerika Birleşik Devletleri, böylesi skandal yaklaşımla diğer ülkelerdeki insan hakları ve dünya güvenliği için gözyaşı dökecek bir seviyede değildir.” değerlendirmesinde bulundu.

Bunlara ilave olarak Behram Kasımi, ABD hükümetinin aldığı para değerinde insan haklarını savunmasının çok gülünç olduğunu aktardı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.