Kassam Tugayları Genel Komutanı Dayf: Her Çatışma Bizi Allah’ın Vaadine Yaklaştırıyor

  • 17 Kasım 2018
  • 1.298 kez görüntülendi.
Kassam Tugayları Genel Komutanı Dayf: Her Çatışma Bizi Allah’ın Vaadine Yaklaştırıyor

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı durumundaki İzzeddin El-Kassam Tugayları Genel Komutanı Muhammed Dayf, son günlerde Gazze’nin güneyinde yer alan Han Yunus şehrinin doğusunda ve sınır bölgesinde işgal güçleriyle direniş güçleri arasında meydana gelen iki günlük şiddetli çatışmaların ardından mesaj yayınladı.

Hamas’ın Gazze’deki lideri Yahya Es-Sinvar dün (16 Kasım Cuma) akşam yaptığı açıklamada, Kassam Tugayları Genel Komutanı Muhammed Dayf’ın kendisinden, Han Yunus halkına özel selamını iletmesini istediğini söyledi.

Han Yunus’ta şehit olan Kassam Tugayları mücahitlerinin anısına düzenlenen törene katılan Es-Sinvar “Dayf size her yeni çatışmanın Allah’ın Yahudilerle ilgili son vaadine iyice yaklaştığımızı gösterdiğini söyledi” dedi.

Es-Sinvar konuşmasında komutan Dayf’ın üçüncü bir mesaj daha ilettiğini belirterek “son çatışmayla düşmana ‘artırırsanız biz de artırırız’ mesajını verdik. İşgalci yeni bir saldırı düzenlerse biz de bunun alanını genişletir, önce Aşdod, ardından Bi’ri Saba ve daha sonra Tel Aviv’i vururuz dedi” ifadesini kullandı.

Es-Sinvar, Dayf’ın Tel Aviv’i vuracak füzelerin niteliğiyle ilgili bir bilgi vermediğini ifade etti.

Geçen Pazar günü Gazze’nin Han Yunus şehrinin doğusuna sızan bir grup Siyonist askerle Kassam Tugayları arasında çıkan çatışmada 7 Kassam mücahidi şehit olurken, işgal uçaklarının himayesinde kaçan grupta yer alan üst rütbeli bir Siyonist subay hayatını kaybetti, biri de ağır yaralandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. ilm dedi ki:

    Allah’ın vaadi “İslam’ın nurunu tamamlamak” Risale

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.