Kerry’den Trump’ın İran karşıtı politikaları hakkında uyarı

  • 06 Ekim 2018
  • 1.227 kez görüntülendi.
Kerry’den Trump’ın İran karşıtı politikaları hakkında uyarı

Amerika’nın Dışişleri eski Bakanı John Kerry, Amerika Başkanı Donald Trump ve müttefiklerinin İran’a yönelik radikal politikaları konusunda uyarıda bulundu.

Kerry, Amerika dış ilişkiler konseyinde yaptığı konuşmada, Amerika Başkanı Trump’ın Bercam nükleer anlaşmasından çekilmesi Ortadoğu bölgesinde münakaşa ihtimalini tırmandırdığını, zira bazıları Amerika’nın İran’ı bombardıman etmesini çok istediklerini kaydetti.

Amerikalı eski diplomat Kerry, Arabistan’ın eski kralı Abdullah bin Abdulaziz ve Mısır’ın devrik Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek kendisine Amerika İran’a saldırması gerektiğini söylediklerini, fakat bu tutumlarını aleni bir şekilde ifade etmediklerini belirtti.

Kerry, korsan İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu da İran’ı bombardıman etmek için Amerika’nın eski Başkanı Barack Obama’dan yeşil ışık talep ettiğini ifade etti.

John Kerry bundan önce de Amerika Başkanı Donald Trump İran’a karşı husumetini şiddetlendirerek Amerikan kamuoyunu 2016 başkanlık seçimlerinde kendisi ve yakınlarının Ruslarla işbirliği yapma skandalından saptırmaya çalıştığını belirtmişti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.