Küba Dışişleri Bakanı: Emperyalizm, İran ve Küba’nın inkılabçı halkları karşısında yenilgiye uğradı

  • 23 Şubat 2019
  • 1.484 kez görüntülendi.
Küba Dışişleri Bakanı: Emperyalizm, İran ve Küba’nın inkılabçı halkları karşısında yenilgiye uğradı

Küba dışişleri bakanı Bruno Rodriguez, İran’ın Küba büyükelçisiyle görüşmesinde İran İslam inkılabının 40. zafer yıldönümünü tebrik ederken, İran İslam inkılabının, dünya emperyalizminin gücünün halkın iradesi karşısında etkisiz olduğunu dünyaya gösterdiğini söyledi.

Küba dışişleri bakanı, sözkonusu görüşmede, İran İslam inkılabının siyasi, iktisadi, içtimai, ilmi ve teknik alanlarda elde ettiği kazanımları değerlendirdi.

Rodriguez, İran’ın güney doğusunda yer alan Sistan ve Beluçistan bölgesinde teröristlerin İran sınır güçlerine yönelik düzenledikleri ve 27 askerin şehadeti ve 13’nün yaralanmasına neden olan saldırıyı kınarken,  İran halkı ve devletine taziyelerini bildirdi, ölenlerin ve yaralıların yakınlarıyla dert ortaklığında bulundu.

İran’ın Küba büyükelçisi Kambiz Şeyh Hasani de, dünya emperyalizminin  İran’daki 40 yıllık ve Küba’daki 60 yıllık inkılabı devirmek için her türlü yola başvurduğunu ve bu çerçevede cinayet, zulüm, çatışma gibi akla hayale gelmeyen her türlü senaryoyu hayata geçirdiğini ama İran ve Küba’nın inkılabçı halklarının iradesi karşısında yenilgiye uğradığını söyledi./

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.