Kuveyt basını: Yaralı 16 Amerikalı asker, Kuveyt’in güneyine getirildi

  • 19 Ocak 2020
  • 655 kez görüntülendi.
Kuveyt basını: Yaralı 16 Amerikalı asker, Kuveyt’in güneyine getirildi

ABD Başkanı ve Savunma Bakanı’nın Devrim Muhafızları’nın bu rejimin Irak’taki askeri üslerine yönelik düzenlediği füzeli saldırının hiçbir kayıp ve zayiata yol açmadığına dair yalanlarının ebadı giderek netleşiyor. Bu bağlamda Kuveyt basını, bu ülkenin güneyine yaralı 16 Amerikan askerinin getirildiğini duyurdu.

İran Devrim Muhafızları, ABD terörist ordusunun Kudüs Gücü Komutanı Korgeneral Kasım Süleymani’ye yönelik düzenlediği hain saldırısına karşılık olarak, bu rejimin Irak’taki Ayın el Esed üssüne füzeli saldırı düzenledi.

Saldırının ardından açıklama yapan ABD Başkanı Donald Trump’ın İran’ın füzeli saldırısı sonucu hiçbir Amerikan askerinin ölmediği ve yaralanmadığını ileri sürmüştü.

Ancak daha sonra Pentagon yaptığı açıklamada, İran’ın füzeli saldırısı sonucu 11 Amerikan askerinin yaralandığını söyledi.

Bu haberin ardından Kuveyt’te yayınlan el Kabs gazetesi bugünkü sayısında İran’ın Ayın el Esed Üssü’ne düzenlediği füzeli saldırısında yaralanan 16 Amerikan askerinin tedavi için Kuveyt’in güneyindeki Arifcan’da yer alan askeri hastanelerin birine getirildiğini ifşa etti.

Güvenilir kaynaklara dayandırdığı haberinde el Kabs, yaralıların yoğun koruma altında donanımlı bir askeri uçakla, Irak’tan Kuveyt’teki Arifcan Kampı’ndaki Amerikan askeri hastanesine getirilerek, acil ameliyata alındığını, bu kişilerin özel bakım altında tutulmaya devam ettiğini bildirdi.

El Kabs’a konuşan kaynaklar, bu askerlerin yaralarının ağır ve kısmen ağır olduğunu, bazılarının vücudunda yanıklar oluşurken bazılarına vücuduna şarapnel isabet ettiğini belirtti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.