Laricani: Pakistan yapılan terör saldırısından sorumlu

  • 17 Şubat 2019
  • 971 kez görüntülendi.
Laricani: Pakistan yapılan terör saldırısından sorumlu

İran İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani, Pakistan yönetimi, Ceyş-ül Adl adlı terör örgütü bu ülkenin topraklarından İran’ın güneydoğusunda, Sistan ve Bulucistan eyaletine saldırı düzenlemek üzere yararlandığı için sorumlu olduğunu belirtti.

Pazar günü meclis genel kurul oturumunun açılışında konuşan İslami Şura Meclisi Başkanı Laricani, bu tür olaylar İran ve Pakistan arasındaki ilişkilere zarar verdiğini, Pakistan yönetimi bu aşamada sorumsuzca davranmaması gerektiğini kaydetti.

Bilindiği üzere 13 Şubat Çarşamba günü Sistan ve Bulucistan eyaletinde Haş – Zahedan karayolu üzerinde seyir halinde olan ve İranlı askerleri taşıyan bir servis otobüsü terör saldırısının hedefi oldu, olayda 27 asker şehit düştü, 13 asker de yaralandı.

Saldırının sorumluluğunu Ceyş-ül Zulüm adlı terör örgütü üstlendi.

İslami Şura Meclisi Başkanı Laricani ayrıca Varşova’da düzenlenen İran karşıtı konferansa da değinerek, Amerika ve siyonist İsrail’in bu zirveyi alelacele düzenlemeleri, elleri ne kadar boş olduğunu ortaya koyduğunu vurguladı.

Çarşamba ve Perşembe günlerinde Polonya’nın başkenti Varşova’da düzenlenen İran karşıtı konferans, Amerika ve İsrail’in sonuç bildirisine İran’ın adını yerleştirmekte başarılı olamadıkları bir sırada sona erdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.