Lübnan’da Kudüs’e Destek Yürüyüşü düzenlendi.

  • 03 Mart 2018
  • 416 kez görüntülendi.
Lübnan’da Kudüs’e Destek Yürüyüşü düzenlendi.

Lübnan’ın Filistin sınırında yüzlerce Filistinli ve Lübnanlı, Amerika Başkanı Trump’ın Kudüs’ü işgal rejiminin başkenti kabul etme kararından sonra büyük saldırılara ve Yahudileşmeye maruz kalan Kudüs’e destek için gösteri düzenledi.

Gösteride konuşan Şeyh Cihad Hamed, “Kudüs’ün işgalcinin başkentine dönüştürülmesini reddettiğimizi ifade etmek için bugün direniş beldesi olan Kefer Şuba’da toplandık. Hiç kimse Filistin’in tek bir zerresinden taviz verme hakkına sahip değildir’ dedi.

Etkinlikte söz alan Kefer Şuba Belediye Başkanı Kasım Kadiri ise “Kefer Şuba tarih boyunca Filistin direnişinin üssü olmuştur. Bu konuda yüzlerce şehit verdi. Filistin uğrunda beş kez yıkıldı. Arap rejimleri Filistin’in adını kullanarak iktidara geldiler. Ancak hepsi şimdiye kadar Filistin’den bir karışı bile kurtaramadı. Aksine Filistin halkına daha fazla zulmetme yoluna gittiler” ifadesini kullandı.

Hamas adına konuşma yapan Bessam Halef, Filistin’in işgal altında olduğunu, dolayasıyla bütün ümmetin onun için harekete geçmesi gerektiğini, hiçbir uygulama ve kararın Kudüs’ün gerçekliğini değiştiremeyeceğini, Kudüs’ün statüsünü hiçbir şahsın belirleyemeyeceğini ifade etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.