Maduro: ABD Venezuela’ya karşı savaş başlatma peşinde

  • 26 Şubat 2019
  • 973 kez görüntülendi.
Maduro: ABD Venezuela’ya karşı savaş başlatma peşinde

Venezuela Cumhurbaşkanı Nikolas Maduro, Amerika yönetimi başta Venezuela’ya karşı olmak üzere Latin Amerika’da savaş ateşini alevlendirme peşinde olduğunu belirtti.

ABC News kanalına konuşan Venezuela Cumhurbaşkanı Maduro, buna karşın Amerika bu bağlamda tüm girişimleri bozguna uğradığını belirtti.

Son yıllarda ilk kez bir Amerikan TV kanalına konuşan Maduro, Amerika yönetimi Venezuela’ya askeri müdahaleyi ve Latin Amerika’da savaş ateşini alevlendirmeyi haklı göstermek için kriz yaratmaya çalıştığını kaydetti.

Venezuela geçen Ocak ayından bu yana ABD’nin entrikaları ile yeni bir krizle karşı karşıya bulunuyor. Bu kriz Venezuela’da muhaliflerin lideri Juan Guaido Amerika  ve müttefiklerinin desteği ile kendini bu ülkenin Cumhurbaşkanı ilan etmesi ve Maduro aleyhinde darba yapmaya kalkışmasının ardından başladı.

Ancak Amerika’nın entrikalarına rağmen, Venezuela halkı ve ordusu ve ayrıca Çin, Rusya, Meksika, İran ve Türkiye gibi ülkeler Maduro yönetimine destek verdi. AB de Venezuela’ya her türlü müdahaleyi reddetti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.